Дитячий садок: вчимо англійську, граючи.

Легко та невимушено діти можуть почати навчатись англійській мові ще в дитячому саду. Як правильно підійти до таких занять?

Легко та невимушено діти можуть почати навчатись англійській мові ще в дитячому саду. Як правильно підійти до таких занять? Головне завдання - зробити цей процес веселим і цікавим, і, відповідно, викликати в дітей позитивні емоції і враження. Це дуже вплине на формування мотивації у кожної дитини в подальшому оволодінні іноземними мовами і допоможе досягти успіхів у шкільній програмі.

Дуже важливо з самого початку стежити за правильною вимовою звуків, максимально приділяти увагу оволодінню найпростішими словами і правильно побудованим фразам.

Весь цей процес ґрунтується на ігрових діях, обов'язково із залученням малюнків, віршів, пісеньок та з використанням аудіозаписів.

З якого віку дитині варто приступати до іноземної мови?

Єдино правильної відповіді не існує, оскільки всі діти розвиваються по-різному. Вчені одностайно стверджують, що раніше вивчення другої мови сприяє підвищенню IQ дитини. У майбутньому такі діти легше засвоюють інші мови і знакові системи, наприклад, комп'ютерне програмування. Хоча існує думка, що приступати до іноземної мови варто вже після того, коли дитина в достатній мірі володіє рідною мовою і має сформовану систему мислення. Існує багато сімей з двома рівноправними мовами, приклад яких доводить, що двомовність не створює ніяких перешкод для дитини. Навпаки, тільки сприяє його повноцінному розвитку.

Доросліша дитина важче опановує іноземні мови. Різниця полягає в віковому сприйнятті: у малюків ще немає закоренілостей в процесі мислення, тому будь-яка нова мова легше проникає у свідомість, на рівень рідної мови.

Так що, з якого віку дітям треба починати вивчення іноземної мови - вирішують батьки. А допомогти в прийнятті правильного рішення повинно особисте бажання дитини. Якщо йому сподобається відвідування таких занять, він стане проявляти щирий інтерес до англійської мови, ви повинні тільки сприяти йому в цьому.

Малюк ще погано говорить рідною мовою і неправильно вимовляє деякі звуки. Чи варто йому зараз починати вивчати англійську мову?

На групових заняттях педагог приділяє особливу увагу звукової артикуляції та вимові.  Педагоги, що практикують запевняють, що дитина стане швидше розвиватися, якщо вона багато чує і намагається повторювати нові звуки. В процесі раннього вивчення іноземної мови, діти починають деякі предмети і об'єкти раніше називати англійськими назвами, ніж рідною мовою. І це зрозуміло, тому що дитині, дійсно, простіше назвати кішку - кет (cat), собаку - дог (dog), ляльку - дол (doll). Головне, щоб йому це подобалося робити.

Школярі все одно вчать різні мови. Навіщо мучити дитину до школи?

Між методиками викладання іноземних мов в дитсадку і в школі існують відмінності. Навчання в дошкільних закладах ґрунтується на грі. Дитина, граючи, вчиться розуміти і повторювати слова, виконувати різні потрібні дії. Все відбувається природно, як при становленні рідної мови. В першу чергу відбувається розвиток можливості для спілкування. І з кожним новим заняттям малюк отримує нові знання, які доповнюють попередні. І тільки після усвідомленого становлення і розуміння усних азів діти вчаться читати і писати, вивчають граматику цієї мови. Це як раз і збігається зі шкільним періодом.

У чому переваги віку дошкільника для початкового навчання іноземної мови.

Процес навчання іноземної мови маленьких дітей ґрунтується на особливому підході до дитини, який з'єднує інтуїтивний початок і практичний досвід. Малюки відрізняються особливою чутливістю до мовних проявів. Вони захоплено і з інтересом прагнуть збагатити свій словниковий запас, дуже просто засвоюють невеликі тексти і легко їх відтворюють. Чим старша дитина, тим її складніше. А у малюків, порівняно, ще небагатий лексикон. І, відповідно, нижчий рівень словесних потреб. У нього немає того діапазону спілкування, властивого старшим дітям. У малюка ще нема потреби в складних комунікаціях. Тому, вивчаючи в іноземну мову, йому простіше зіпоставляти її з рідною, і тому, можливості двох мов йому легше врівноважувати. В результаті, успіхи малюка будуть супроводжуватися більш яскравими емоціями, що вже дуже позитивно позначиться на його розвитку.

Хочеться звернутися до батьків. Дорогі мами й тата!

Допоможіть своїм дітям у вивченні англійської - займайтеся разом з ними. Зробіть ці заняття веселими і цікавими. Створіть бібліотеку англомовних книг, купуйте розмальовки англійською, придбайте відповідне аудіо-, відео - мультфільми, казки фільми в оригінальному виконанні без перекладу, зверніть увагу на англійську «Азбуку» - перетворюйте навчання іноземної мови в пригоду, що захоплює !

Головні цілі та завдання навчання англійської мови з малюками на початковому рівні.

Головне завдання при початковому розумінні та оволодінні англійською мовою в дитячому садку - це перетворити сам навчальний процес в захоплюючу подорож в іншу країну, в знайомство з її мовою, культурою, історією. Емоції і враження, які отримає дитина в дитячому садку, сформують у нього найвищу мотивацію для успішного продовження вивчення англійської в шкільному періоді.

Дуже важливо фокусуватися на становленні правильної вимови звуків, оволодінні найпростішої лексики, усвідомленому і правильному конструюванню пропозицій.

Англійська мова вивчається з використанням ігрових і цікавих елементів. Повинні використовуватися малювання, музика, спів, різноманітні аудіо- та відеозаписи. Раніше вивчення іноземної мови відбувається за допомогою інтуїтивно-практичного підходу і відносилося до дітей від трьох років до пред шкільного віку. Цей період є найбільш вдалим для занурення дитини в нову іноземну мову. Діти в ці роки відрізняються особливою чутливістю до мовних проявів. Вони захоплено і з інтересом прагнуть збагатити свій словниковий запас, дуже просто засвоюють невеликі тексти і легко їх відтворюють. Ними рухає цікавість і прагнення до пізнання всього нового і невідомого. Ці якості роблять позитивний вплив на всебічний і повноцінний розвиток дитини.

З чого потрібно починати.

Зустрічається припущення, яке запевняє у шкоді навчання іноземним мовам в ранньому віці, оскільки призводить до серйозних складнощів в початковій освіті і «забирає дитинство» у малюків. Але цьому протистоїть накопичений досвід дошкільної освіти багатьох дослідників нашої країни і закордоння. Доведено, що правильна організація занять з вивчення іноземної мови позитивно впливає на загальний розвиток дітей і сприяє зростанню їх здібностей і можливостей - інтелектуальних і творчих. Такі регулярні заняття будуть найкращою підготовкою перед вступом в загальноосвітню школу і створять відмінну основу для продовження якісного навчання англійської мови в майбутньому.